صفحه اصلي http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdmFHOXRaU1l2SXlNalEyOXVkR1Z1ZENNakl5OCUzZC1KcGh0T3JieUZZMCUzZA==/صفحه اصلي
اخبار و اطلاعيه http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk9TWXlOQ1l4TlRBbU1DRkJjbU1tTUNGTmIyUmxiQ1l5TVM4akl5TkRiMjUwWlc1MEl5TWpMdyUzZCUzZC1rdEZ2VmtrczNWOCUzZA==/اخبار و اطلاعيه
روابط عمومي http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk1UQW1Nak1tTUNZd0lVRnlZeVl3SVUxdlpHVnNKakUyTHlNakkwTnZiblJsYm5Rakl5TXYtTDB3MWlOd0ZZWjglM2Q=/روابط عمومي
تماس با ما http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdlkyOXVkR0ZqZEhWekpqTW1NQ1l3SVVGeVl5WXdMeU1qSTBOdmJuUmxiblFqSXlNdi1pUWNsNU9uM2IxUSUzZA==/تماس با ما
درباره موسسه http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk1UQW1NakltTUNZd0lVRnlZeVl3SVUxdlpHVnNKakUzTHlNakkwTnZiblJsYm5Rakl5TXYtNTBTa0Y0U2pnZk0lM2Q=/درباره موسسه
پايگاه اطلاع رساني موسسه روايت سيره شهدا - اولين يادواره ١٧ شهيد روحاني شهرستان هاي ممسني و رستم برگزار شد
لطفا صبر کنید
تعداد بازديد(14956)

اولين يادواره ١٧ شهيد روحاني شهرستان هاي ممسني و رستم برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رساني پيام آزادگان، اولين يادواره ١٧ شهيد روحاني شهرستان هاي ممسني و رستم در مصلي نماز جمعه نورآباد ممسني با حضور و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين علي اصغر قرباني جانباز ٧٠ درصد و استاد برجسته حوزه علميه قم و ائمه جمعه ممسني و رستم، حجت الاسلام شاكري امام جمعه موقت ممسني و مسئولان و خانواده معظم شهداي شهرستان هاي ممسني و رستم و مردم مؤمن و ولايت مدار برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين قرباني در اين مراسم گفت: با آماري كه از شهدا داريم نقش روحانيون در ٨ سال دفاع مقدس از هيچكس پوشيده نيست. شهدا همانند عطر خوشبو درون شيشه است كه وقتي درب شيشه باز ميشود بوي عطر آن به همه اطراف مي پيچد، شهداي ما هم مثل عطر هستند.

وي افزود: روحانيون و فرزندان ممسني و رستم در ٨ سال جنگ دفاع مقدس در تمام نقاط جبهه حضور فعالانه داشتند و همين امر باعث شد كه بيش از ٦٠٠ شهيد والامقام تقديم انقلاب اسلامي نمايند و افتخاري براي ممسني و رستم در ايران ثبت كنند.

حاج آقا قرباني در خصوص روحيه شهادت طلبي افزود: شهادت طلبي ايرانيان در همه نقاط دنيا طنين انداز ميباشد و همه انقلابيون از روحانيون و بسيجيان و سپاه پاسداران و ديگر نظاميان ما درس گرفته اند.

وي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: سپاه پاسداران و نيروهاي نظامي و بسيجيان همراه روحانيون در هر نقطه اي از مرز هاي ميهن اسلامي آماده دفاع از اين سرزمين هستند و ما در هر پست و مقامي كه باشيم بايد مديون خون شهدا و خانواده شهدا و جانبازان و ايثارگران باشيم.

در ادامه اين يادواره حجت الاسلام والمسلمين شاكري امام جمعه موقت ممسني و مسئول برگزاري يادواره ١٧ شهيد روحاني شهرستان هاي ممسني و رستم گفت: دو افتخار بزرگ حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) ممسني اين است كه در ٨ سال دفاع مقدس ١٧ شهيد و تعدادي جانباز و آزاده روحاني تقديم انقلاب اسلامي كرد و در زماني كه حضرت امام خميني(ره) مردم را به جبهه فرا خواند، اولاً حوزه علميه تعطيل و به صورت صددرصدي؛ اعم از خادم، طلبه استاد و مدير، عازم جبهه هاي حق عليه باطل شديم، كه اين كار در سطح ملي كم نظير يا بي نظيراست و ثانياً در حالي كه آمار شهداي روحاني سراسر كشور بيش از ١٢ برابر ميانگين شهداي ساير اقشار است اين آمار در مورد شهرستان ما، به ٥٠ برابر مي رسد و در مورد آزادگان روحاني بيشتر مي باشد.

اين استاد سطوح عاليه حوزه علميه قم افزود: از افتخارات روحانيت شيعه اين است كه علم را با عمل يكجا فرا مي گيرند و در تمام صحنه ها در كنار ملت بلكه پيشگام آنها حضور فعال دارند.

اين روحاني آزاده و جانباز گفت: بحث جهاد، ايثار و شهادت از جمله دروس مهم حوزه هاي علميه است كه همه طلاب و فضلا به آن عنايت ويژه دارند و از نقاط قوت اين درس ها، كاربردي بودن آنهاست كه جلوه هايي از آن در دفاع مقدس رقم خورد.

وي افزود: همين مجاهدت غيرتمندانه بود كه دنياي مستكبر را متوجه قدرت و عظمت اسلام نمود و همگان فهميدند كه با ملّتي مؤمن و يكپارچه و فداكار، نمي توان در افتاد.

اين عضو هيأت مديره مؤسسه روايت سيره شهدا گفت: امام و فرزندان معنوي او از جمله شهيدان والامقام توانستند معادلات جهاني را از دوقطبي بودن خارج كرده و عظمت اسلام و ايران اسلامي را به جهانيان ثابت نمايند.

حاج آقا شاكري گفت: امنيت امروز مملكت و ارتقاي جايگاه استثنايي كشور، مديون شهداي والامقام و حماسه هاي جاودان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و صبر و استقامت آزادگان و جانبازان و خانواده هاي شهيدان و ايثارگران و در رأس آنها هدايتگري حكيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

ايشان افزود: از ١٧ شهيد روحاني، ١٥ نفر در عملياتهاي دفاع مقدس و دو نفر از جانبازان جنگ تحميلي كه يكي از آنها علاوه بر جانبازي، از آزادگان سرافراز و پدر يك شهيد و دو جانباز بود كه پس از سالها تحمل رنج و درد، به خيل دوستان شهيدشان پيوستند.

وي در پايان گفت: از مردم غيور و متدين ممسني و رستم كه در تمام صحنه هاي انقلاب و دفاع مقدس حضور چشمگيري داشته و امروزه نيز با بصيرت روزافزون، حامي نظام مقدس اسلامي است و با پيروي از ولايت، راه شهيدان را ادامه داده وچنين يادواره باشكوهي را برگزار نموده اند تقدير و تشكر مي كنم .

شايان ذكر است در پايان از خانواده هاي معظم شهداي روحاني با لوح يادبود و هدايا تجليل به عمل آمد.

اسامي شهدا از اين قرار است:

1. عبدالله رستمي

2. وفادار قاسمي

3. حسين قاسمي

4. سيد صدرالله طالبي

5. مراد حيدري

6. مهرنوش ايزدي

7. عبدالله خداپرست

8. علي گودرزي

9. نگهدار يوسفي

10. عطاَالله انصاري

11. علي‌محمد مرادي

12. سيدعبدالحميد موسوي

13. يوسف غلامي

14. علي‌محمد رحماني

15. شيرزاد رشيدي

16. جانباز؛ اسماعيل فريدي

17. آزاده جانباز؛ حاج اكبر جمشيدي (پدر يك شهيد و دو جانباز٧٠درصد)