صفحه اصلي http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdmFHOXRaU1l2SXlNalEyOXVkR1Z1ZENNakl5OCUzZC1KcGh0T3JieUZZMCUzZA==/صفحه اصلي
اخبار و اطلاعيه http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk9TWXlOQ1l4TlRBbU1DRkJjbU1tTUNGTmIyUmxiQ1l5TVM4akl5TkRiMjUwWlc1MEl5TWpMdyUzZCUzZC1rdEZ2VmtrczNWOCUzZA==/اخبار و اطلاعيه
روابط عمومي http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk1UQW1Nak1tTUNZd0lVRnlZeVl3SVUxdlpHVnNKakUyTHlNakkwTnZiblJsYm5Rakl5TXYtTDB3MWlOd0ZZWjglM2Q=/روابط عمومي
تماس با ما http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdlkyOXVkR0ZqZEhWekpqTW1NQ1l3SVVGeVl5WXdMeU1qSTBOdmJuUmxiblFqSXlNdi1pUWNsNU9uM2IxUSUzZA==/تماس با ما
درباره موسسه http://sirehshohada.ir/http://sirehshohada.ir/fa/THpFdk1UQW1NakltTUNZd0lVRnlZeVl3SVUxdlpHVnNKakUzTHlNakkwTnZiblJsYm5Rakl5TXYtNTBTa0Y0U2pnZk0lM2Q=/درباره موسسه
پايگاه اطلاع رساني موسسه روايت سيره شهدا - حجه الاسلام والمسلمین آبیار راویان روحانی گنج دفاع مقدس را روایت می کنند
لطفا صبر کنید
تعداد بازديد(3529)
معاونت اعزام

حجه الاسلام والمسلمین آبیار :راویان روحانی «گنج» دفاع مقدس را روایت می‌کنند

به گزارش راوبط عمومی مؤسسه روایت سیره شهدا ، حجتالاسلام رضا آبیار دبیر ستاد راویان روحانی موسسه روایت سیره شهدا در حاشیه نشست هم اندیشی راویان روحانی راهیان نور با اشاره به اهداف و رویکردهای موسسه روایت سیره شهدا اظهار داشت: رویکرد اصلی ما در موسسه، روایتگری با هدف تربیت راویان روحانی است که تاکنون در بیش از ۲ دهه فعالیت از سال ۱۳۷۸ بیش از هزار و ۵۰۰ نیرو تربیت کردهایم.

وی رسالت اصلی روحانیون موسسه را انتقال آموزههای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دانست و درباره نحوه فعالیت راویان گفت: موسسه در طول سال راویان خود را به محافل و یادوارههای شهدا اعم از داشگاهها، مساجد، مدارس و هرجایی که خبری از شهید و شهادت و متقاضی راوی روحانی باشد اعزام میکند.

آبیار تصریح کرد: هر ساله حدود ۱۲۰ نفر از روحانیون به محافل و مجالس شهدا اعزام میشوند که ۸۰۰ برنامه در سال را شامل می‌شود.
وی به معرفی بخشهای آموزشی موسسه پرداخت و افزود: کار آموزشی سیره شهدا حدود یک سال طول میکشد و به ۲ بخش آموزشهای عمومی روایتگری شامل مبانی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و روشهای انتقال آن و دورههای تخصصی آموزشهای روایتگری تقسیم میشود.

آبیار تصریح کرد: در دورههای تخصصی راویانی که دوره‌های عمومی را گذراندند به چهار گروه تقسیم می‌شوند، راویان گروه تخصصی دانش آموزی ویژه دانش آموزان مدارس و راهیان نور دانش آموزی، گروه تخصصی دانشجویی که به دانشگاه‌ها وراهیان نور دانشگاهی اعزام می‌شوند و نیز گروه راویان بین الملل و یادمانی.

دبیر ستاد راویان روحانی موسسه روایت سیره شهدا افزود: ماموریت اصلی ما ذیل ستاد مرکزی راهیان نور کشور در راهیان نوردانشجویی و یادمانی است که از زمان اوج راهیان نور در بهمن ماه برنامه‌ها کلید میخورند.

آبیار درباره وجه تمایز کار راویان روحانی با دیگر راویان گفت: همانطور که حجت الاسلام ولمسلمین حاج آقای ماندگاری رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفته‌اند رسالت راویان غیرروحانی انتقال آموزه‌های جنگ است، یعنی جغرافیای عملیات ها، مناطق، تعداد شهدا و ... را می‌گویند، اما راویان روحانی در کنار دیگر راویان قرار می‌گیرند و رسالتشان انتقال سیره شهدای هشت سال دفاع مقدس است. به نقل از استاد ماندگاری آن‌ها روایت جنگ می‌گویند و ما روایت گنج دفاع مقدس را می‌گوییم.

دبیر ستاد راویان روحانی موسسه روایت سیره شهدا در خصوص فعالیت‌های دیگر راویان روحانی در طول اعزام به مناطق عملیات اشاره کرد و افزود: طبیعی است وقتی شخصی در لباس روحانیت در فضای کاروان‌های راهیان نور قرار می‌گیرد جوانان برای پاسخ دادن به شبهات و سوالاتشان به وی رجوع کنند لذا در کنار روایتگری که راویان روحانی انجام می‌دهند با قرار گرفتن در بین جوان‌ها گا‌ها برخی روحانیون که بیش از ۵۰ سال سن دارند رنج حضور در اتوبوس‌ها را به جان می‌خرند برای اینکه به سوالات عمومی در حوزه دین و عقیده و اسلام زائران نیز پاسخ دهند.

وی مهر تایید و قوت قلب موسسه را بیانات رهبری در دیدار خصوصی سال ۸۹ با مسوولان موسسه دانست و گفت: مقام معظم رهبری تعابیر بسیار خوبی در خصوص عملکرد موسسه بیان داشتند. نکته طلایی سخنان ایشان این بود که من کاملا کار شما را تایید و احساس می‌کنم نیازی را برطرف می‌کنید، این صحبت‌ها امید و قوت قلبی برای راویان موسسه بود.